تولید ۵۰ میلیون «ماسک» برای تأمین نیاز مردم

تولید ۵۰ میلیون «ماسک» برای تأمین نیاز مردم

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اعلام کرد خطوط تولید سه کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی دارویی کشور تغییر یافته تا در هر نوبت‌کاری ۱۰۰ هزار واحد محلول و ۳۵ هزار واحد ژل ضدعفونی در این کارخانه‌های داروسازی تولید شود.
به گزارش تدبیر رسانه از روابط عمومی گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در مجموعه‌ی گروه دارویی برکت راه‌اندازی کرد.
صبح امروز دکتر محمد مخبر در مراسم راه‌اندازی خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در تهران در مجموعه‌ی گروه دارویی برکت وابسته به گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر، گفت: ما حتماً مانند موفقیتی که در برابر بیماری‌های مشابه داشته‌ایم، بر این بیماری هم فایق خواهیم آمد و کشور توانمندتر از آن است که نتواند بر این اتفاقات غلبه کند.
وی افزود: مثل همیشه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که در حوادث مختلف در کنار مردم بوده است، در مقابله با این بیماری هم به کمک به مردم شتافته است و امروز خطوط تولید سه کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی داروی کشور یعنی تولیددارو، البرز دارو و سبحان دارو را تغییر دادیم تا در هر نوبت‌کاری ۱۰۰ هزار واحد محلول و ۳۵ هزار واحد ژل ضدعفونی‌کننده در این کارخانه‌ها تولید کنند و تا رفع نیاز کشور این فعالیت ادامه خواهد داشت.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: به توصیه‌ی وزیر بهداشت و درمان و به دلیل کمبودی که در تولید ماسک برای مصارف عمومی و پزشکی وجود داشت، قرارداد تولید ۵۰ میلیون ماسک را منعقد کردیم و توزیع نخستین محموله در تهران انجام خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که یک واحد تولیدی متوقف‌شده را به تهران منتقل کرده‌ایم تا با تولید ماسک‌‌هایN95 به چرخه‌ی تولید برگشته و به رفع کمبود این نوع ماسک کمک کند، افزود: تحویل فوری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک N95 را که ویژه‌ی مصرف پزشکان است به وزارت بهداشت و درمان را در برنامه داریم تا بتوانیم طی روزهای آینده فاصله‌ای را که بین تولید و عرضه‌ی این محصولات وجود دارد پرکنیم.
دکتر مخبر هم‌چنین از انعقاد قرارداد تولید یک‌ میلیون دست لباس مخصوص پزشکی هم خبر داده و گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این میزان تولید البسه را بر عهده‌ گرفته و ظرف سه تا چهار روز آینده، این محصولات را هم در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به دیگر خدمات ارایه ‌شده از طرف این ستاد در مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا گفت: ده کاروان سلامت برای خدمت‌رسانی در حال فعالیت در مناطق محروم داشتیم که آن‌ها را فراخوان کرده‌ایم و با تجهیزات کامل پزشکی موردنیاز مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا، ۶ کاروان را به قم و ۴ کاروان را به گیلان اعزام نمودیم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم‌چنین گفت: یک مرکز تماس هم فراهم کرده‌ایم و ۱۷ پزشک مستقر و ۵۰ تا ۸۰ پزشک به شکل آنلاین در حال پشتیبانی و مشاوره‌ی تلفنی پزشکی در دو استان گیلان و قم هستند.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأکید کرد: تا پایان رفع کمبود محصولات بهداشتی موردنیاز اعم از ژل و مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک‌های موردنیاز کشور به فعالیت مضاعف‌مان ادامه خواهیم داد.