افتتاح بزرگ‌ترین مجتمع پرورش و اصلاح نژاد دام

افتتاح بزرگ‌ترین مجتمع پرورش و اصلاح نژاد دام

آیین بهره‌برداری از فاز اول بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار رأسی دام سبک کشور و کلنگ‌زنی پروژه‌ی کارخانه‌ی لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال در مجموعه‌ی گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر، با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فشافویه‌ی تهران برگزار شد.
به گزارش تدبیر رسانه از روابط عمومی گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر، دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ر) در این مراسم، با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: ستاد اجرایی در یک سال ۴۰ هزار طرح را با ظرفیت ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت‌ها فقط با روحیه‌ی جهادی حاصل می‌شود.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشتغال را مهم‌ترین اولویت کشور عنوان کرد و گفت: ۶۰ هزار طرح اجتماع‌محور را امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که ۸۰ درصد آن در زمینه‌ی دام‌داری است.
وی افزود: شایسته‌ی کشورمان نیست که تا ۹۰ درصد در زمینه‌ی دانه‌های روغنی و کره وابسته به واردات باشیم.
دکتر مخبر با اشاره به فعالیت ستاد اجرایی در بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، قصد داریم تا در مدت سه سال جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی و دامی را بگیریم که هم‌اکنون ۲۵ درصد جلوتر از برنامه‌های‌مان هستیم.
در بخش دیگری از این مراسم، حشمت‌الله عسگری معاون استاندار تهران گفت: این‌که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مسئله‌ای ورود پیدا کرده که دغدغه‌ی تمام مردم است، نشان از توجه مدیریتی این مجموعه در عرصه‌ی امنیت غذایی دارد.
وی افزود: ورود پرقدرت ستاد به حوزه‌ی استراتژیک کشاورزی و تأمین امنیت غذایی و مشارکت با بخش خصوصی برای برطرف کردن کمبودها، منشأ خیر فراوانی برای کشور بوده و باعث جهش تولید و جلوگیری از خروج ارز شده است.
عسگری افزود: ما معتقدیم اگر قرار باشد تورم مدیریت شود و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی به حداقل برسد، فقط با توسعه‌ی ظرفیت‌های تولیدی ممکن است و اگر کسی در این حوزه کار کرد می‌تواند بگوید در راستای دغدغه‌های نظام قدم برداشته است.
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان تهران برای تولیدات محصولات کشاورزی، یادآور شد: ۱۱ درصد شیر مصرفی کشور در تهران تولید می‌شود.
در پایان این مراسم از خانواده‌های شهیدان پاشاپور، زمانی‌نیا، محمدمیرزایی و ابراهیم قنقره تجلیل به عمل آمد.