تولید شبانه‌روزی محلول‌های ضدعفونی برای مقابله با کرونا

تولید شبانه‌روزی محلول‌های ضدعفونی برای مقابله با کرونا

مدیرعامل شرکت البرز دارو اعلام کرد با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و با بسیج تمام امکانات، محلول‌های ضدعفونی در این شرکت برای مقابله با ویروس کرونا، به‌طور شبانه‌روزی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
به گزارش تدبیر رسانه از روابط عمومی گروه توسعه‌ی‌ اقتصادی تدبیر، مهندس مرتضوی مدیرعامل شرکت البرز دارو با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان این واحد تولید دارو برای کمک به مردم در تأمین اقلام بهداشتی گفت: به دستور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا در کشور، یکی از خطوط تولید شرکت را به تولید محلول‌‌های ضدعفونی‌کننده تغییر دادیم تا بتوانیم نیاز مردم و مراکز بهداشتی درمانی در این زمینه را برطرف کنیم.
مهندس مرتضوی ادامه داد: با راه‌اندازی خط تولید اقلام ضدعفونی‌کننده، روزانه موفق به تولید 75 هزار بطری 240 سی‌سی برای مصارف مردمی و 1300 گالن 20 لیتری برای مصارف مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها شدیم.
مدیرعامل شرکت البرز دارو با بیان این‌که تنها مشکل تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده کمیابی الکل است، گفت: در صورت تأمین الکل مورد نیاز می‌توانیم ظرفیت تولید شرکت را به 2 برابر افزایش دهیم تا از دغدغه‌ی کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در کشور بکاهیم.
وی با ابراز امیدواری از شکست ویروس کرونا به همت ستاد مقابله با کرونا، نهادهای انقلابی و مردمی هم‌چون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مجاهدت تلاشگران عرصه‌ی سلامت کشور، هم‌چنین هم‌دلی و همراهی مردم افزود: ما نیز مانند همه‌ی بخش‌های کشور که برای کنترل ویروس جدید شبانه‌روز تلاش می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهیم و با افتخار در کنار مردم عزیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
لازم به توضیح است، با تأکیدات مقام معظم رهبری و رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در همان روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا، واحدهای زیرمجموعه‌ی این ستاد برای کمک به مردم و مراکز بهداشتی و درمانی کشور جهت پیشگیری و درمان این بیماری، بسیج شده و تمام توان خود را به این امر اختصاص داده‌اند.
در همین زمینه، از طریق این ستاد روزانه 4 میلیون انواع ماسک، 370 هزار محلول ضدعفونی‌کننده، 105 هزار ژل ضدعفونی‌کننده و 30 دستگاه اکسیژن‌ساز تولید می‌شود، هم‌چنین 10 کاروان سلامت برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مردم به مناطق درگیر با ویروس اعزام و 20 هزار خط تلفن برای مشاوره‌‌ی هم‌وطنان در خصوص این بیماری، راه‌اندازی شده است.