تولید روزانه ۱۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌ در تولیددارو

تولید روزانه ۱۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌ در تولیددارو

با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تغییر خط تولید و راه‌اندازی خطوط جدید، روزانه بیش از ۱۱ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده در شرکت تولیددارو، تولید و وارد چرخه‌ی بهداشتی کشور می‌شود.
به گزارش تدبیر رسانه از روابط عمومی گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر، مهندس علی‌رضا دبیرسیاقی، مدیرعامل شرکت تولیددارو زیرمجموعه‌ی دارویی برکت وابسته به گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر گفت: با شیوع ویروس کرونا، نیاز مردم و مراکز بهداشتی درمانی کشور به ژل و محلول‌های ضدعفونی‌کننده‌ی الکلی بالا رفت و به همین دلیل واحد‌های تولیدی تمام توان خود را به کار گرفتند تا این مشکل برطرف شود.
وی افزود: با توجه به کمبود مواد ضدعفونی‌کننده و نیاز مردم و مراکز درمانی کشور، با حضور دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در همان روز‌های اول شیوع ویروس کرونا، خطوط جدید تولید این مواد راه‌اندازی شد و یکی از خطوط دیگر تولید شرکت نیز به خط تولید محصولات ضدعفونی تغییر یافت.
مدیرعامل شرکت تولیددارو اضافه کرد: در ۳ هفته‌ی گذشته روزانه ۱۰ هزار بطری ۱ لیتری محلول ضدعفونی‌کننده و ۵ هزار ژل ضدعفونی‌کننده‌ی ۲۰۰ گرمی که ۴ برابر ژل‌های معمول در بازار است، تولید کرده‌ایم.
وی با بیان این‌که برای تأمین الکل به عنوان مهم‌ترین پایه‌ی مواد ضدعفونی‌کننده با مشکل مواجه هستیم، ادامه داد: از سازمان غذا و دارو برای تأمین الکل این واحد تولیدی درخواست داده‌ایم و امیدواریم سهمیه‌ای نیز برای ما در نظر بگیرند تا بتوانیم نیاز‌های مردم و مراکز بهداشتی درمانی را بیش از پیش برطرف کنیم.
دبیرسیاقی افزود: به نظر می‌رسد برای رفع مشکل تأمین الکل، کمک استانداران استان‌هایی که تولیدکننده‌ی الکل هستند، بسیار حایز اهمیت است و چنان‌چه امکان انتقال الکل را به سایر شهر‌هایی که در آن مواد ضدعفونی‌کننده تولید می‌شود، فراهم کنند، بخش زیادی از مشکلات تولید و تأمین مواد ضدعفونی‌کننده برطرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت تولیددارو در پایان اظهار داشت: بی‌شک این شرکت و تمام کارکنان آن تا رفع کامل مشکل بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمانی کشور ایستاده است و تمام توان خود را برای تولید دارو و مواد ضدعفونی‌کننده به کار خواهد گرفت.