تولید داروهای پپتیدی در بیوسان فارمد

تولید داروهای پپتیدی در بیوسان فارمد

شرکت بیوسان فارمد داروهای متنوعی هم‌چون داروهای پپتیدی را برای درمان بیماری‌های قلبی، انواع سرطان، بیماری‌های اختلال هورمونی و عصبی تولید می‌کند.

به گزارش تدبیر رسانه، شرکت بیوسان فارمد، از شرکت‌های گروه دارویی برکت وابسته به گروه توسعه اقتصادی تدبیر، کارخانه‌ و خط تولید داروهای پپتیدی را به مساحت کل 4500 مترمربع احداث کرده است. این کارخانه با خطوط تولید تمام اتوماتیک و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و استانداردهای جهانی به تولید انواع دارو می‌پردازد.
بیوسان فارمد با به‌کارگیری سیستم‌های ایزولاتور، دارای خطوط تولید ویال مایع، فرآورده‌های فریز-دراید و PFS (سرنگ آماده‌ی تزریق) است.
پِپتیدها(Peptides) ، پلیمرهای کوچکی هستند که از طریق پیوند پپتیدی اسیدهای آمینه با ترتیب مشخص، تشکیل ‌شده‌اند. پپتیدها پتانسیل دارویی بالایی دارند تا جایی که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان جایگزین بخش عمده¬ای از داروهای شیمیایی در نظر گرفت. داروهای پپتیدی در درمان بیماری‌های شایعی از جمله بیماری‌های قلبی، انواع سرطان، بیماری‌های اختلال هورمونی و هم‌چنین بیماری‌های اختلالات عصبی کاربرد دارند.
تولید داروهای هازاردوس یا مخاطره‌آمیز شرکت بیوسان فارمد نیز با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات و تکنولوژی ایزولاتور برای تمام مراحل تولید که علاوه بر حفظ کیفیت محصول، ایمنی و سلامت پرسنل و محیط زیست را تضمین می‌کند، در حال انجام است. بهره‌گیری از فضاهای کلاسه‌بندی شده‌ی استاندارد و فراهم نمودن سیستم شست‌وشو و استریل کردن کاملاً مکانیزه SIP و CIP برای جلوگیری از تماس کارکنان با بقایای دارویی، این امکان را فراهم کرده است تا این محصولات در این کارخانه در شکل‌های دارویی ویال و سرنگ‌های از پیش پر شده (PFS) به شکل مایع و هم‌چنین فریز درای شده، منطبق با cGMP و سایر استانداردهای روز دنیا تولید شوند.