تعیین تکلیف ۱۶ بسته‌ی کاری در طرح نگهداشت تولید گاز میادین هما، وراوی و تابناک

تعیین تکلیف ۱۶ بسته‌ی کاری در طرح نگهداشت تولید گاز میادین هما، وراوی و تابناک
قراردادهای گازی
قراردادهای گازی
قراردادهای گازی

به گزارش تدبیر رسانه، دکتر سید جعفر حجازی، مدیرعامل شرکت توسعه‌ی صنعت نفت و گاز پرشیا در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح نگهداشت تولید گاز میدان‌های هما، وراوی و تابناک، که روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه به شکل ویدیو کنفرانس در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، گفت: قراردادهای مربوط به این طرح بزرگ از سال گذشته تنفیذ شد و بر این اساس ۱۲ بسته از ۱۶ بسته‌ی تعریف شده در این طرح به پیمانکاران داخلی سپرده شد که هم اکنون در حال انجام است.
وی از نهایی شدن چهار بسته‌ی دیگر خبر داد و گفت: براساس روند اجرایی کار، پیمانکاران مرتبط در این حوزه نیز تا پایان خرداد ماه شناسایی شده و فعالیت اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.
دکتر حجازی هم‌چنین انجام طرح نگهداشت میدان تابناک را طی ۲۹ ماه و میادین هما و وراوی را در قالب طرحی ۳۶ ماهه عنوان کرد و گفت: روند فعلی انجام این طرح‌ها به‌طور فزاینده‌ای در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت توسعه‌ی صنعت نفت و گاز پرشیا در ادامه از عقد تفاهم‌نامه‌‌های راهبردی با شرکت‌های سازنده‌ی کمپرسورهای داخلی خبر داد و گفت: طراحی این کمپرسورها به اتمام رسیده و سفارش‌گذاری آن‌ها در حال انجام است.
وی اظهار امیدواری کرد شرکت پرشیا بتواند این طرح را در کنار شرکت سرمایه‌گذاری پالایشی سپهر و یا در مدتی کوتاه‌تر از آن به سرانجام برساند.
براساس این گزارش،‌ آیین آغاز عملیات اجرایی طرح نگهداشت تولید گاز میادین هما، وراوی و تابناک،‌ روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه و با حضور بیژن زنگنه، علی آقامحمدی، مسعود کرباسیان، رامین حاتمی و جمعی دیگر از مدیران صنعت نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس، از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.