تولید فولاد اِسلب عریض در کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا

تولید فولاد اِسلب عریض در کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا
تولید فولاد اِسلب عریض
کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا اروند
تولید فولاد اِسلب عریض

کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا اروند، تولید اولین اسلب فولادی عریض را با موفقیت به انجام رسانید و عنوان نخستین تولیدکننده‌ی این نوع فولاد در کشور به این شرکت تعلق گرفت.

به گزارش تدبیر رسانه از منطقه‌ی صنعتی خرمشهر، کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا اروند با موفقیت تولید آزمایشی اولین اسلب فولادی عریض (220 سانتی‌متر) را انجام داد و در زمره‌ی تولیدکنندگان این نوع فولاد در جهان قرار گرفت.
با تولید اولین اسلب فولادی عریض، فاز اول کارخانه‌ی فولاد جهان‌آرا اروند با ظرفیت تولید سالیانه‌ی 2/1 میلیون تُن اسلب، به‌طور کامل به بهره‌برداری رسید.
اِسلب، یک محصول میان‌خطی و نیمه‌نهایی فولاد است که از فرآیند نورد شمش و یا فرآیند ریخته‌گری پیوسته حاصل می‌شود. سطح مقطع اِسلب‌ها برخلاف شمشه و شمشال مربعی نیست بلکه مستطیلی است و به عنوان ماده‌ی اولیه برای ساخت محصولات نورد تخت از جمله کویل و ورق نورد گرم، استفاده می‌شود.
برخلاف بیلت و بلوم سطح اسلب به شکل مستطیلی بوده و معمولاً به ضخامت ۲۳۰ میلی‌متر و عرض 25/1 متر و طول ۱۲ متری است. اسلب جزو مواد اولیه‌ی ساخت ورق فولادی است. به اسلب، سلب و یا تختال نیز گفته می‌شود.
شایان ذکر است، رییس جمهور در سفر استانی خود به خوزستان در اسفند ماه سال گذشته و در بازدید از مجتمع عظیم تولید فولاد جهان‌آرا واقع در شهرک صنعتی خرمشهر ضمن تشکر از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راه‌اندازی این کارخانه، اظهار داشت: کار بزرگی در فولاد جهان آرا شده است.

لازم به توضیح است، شرکت فولاد جهان آرا اروند، برندی نوآور، معتبر و بین‌المللی در زمینه‌ی تولید محصولات متمایز فولادی به شمار می‌رود. این شرکت در چشم‌انداز خود، پیشتازی در سطح کشور و منطقه و هم‌چنین نقش‌آفرینی در بهبود کیفیت زندگی مردم محل فعالیت و دوست‌داری محیط زیست را در نظر دارد.